Sklolaminátová krytina

Sklolaminát je zmiešaný materiál, jeho hlavnými komponentami sú sklenené vlákno (ako výstuž) a tepelne vytvrdený polymér (živica), odolný proti UV žiareniu.

Sklolaminát je vyrábaný kontinuálnym procesom impregnácie a vytvrdenia za vysokej teploty, čo zaručuje dokonalú polymerizáciu živice. Veľmi dobrá súdržnosť medzi živicou a skleneným vláknom ...

Sklolaminát je zmiešaný materiál, jeho hlavnými komponentami sú sklenené vlákno (ako výstuž) a tepelne vytvrdený polymér (živica), odolný proti UV žiareniu.

Sklolaminát je vyrábaný kontinuálnym procesom impregnácie a vytvrdenia za vysokej teploty, čo zaručuje dokonalú polymerizáciu živice. Veľmi dobrá súdržnosť medzi živicou a skleneným vláknom a jeho nízka lámavosť urobili sklolaminát známym na celom svete.

Nami dodávané sklolaminátové výrobky sú ako jediné toho druhu dodávané v celom výrobnom programe s paralelnými nylonovými vláknami vo vnútri materiálu, ktoré tak predstavujú charakteristický a nezameniteľný znak pôvodu a záruky kvality.

Moderný výrobný proces a naše medzinárodné skúsenosti vytvárajú predpoklady k tomu, aby nami predávané výrobky mali takú kvalitu, tvar, rozmery, hrúbku, farbu a hodnoty svetelnej priepustnosti, aby mohli vyhovieť i najnáročnejším požiadavkám zákazníkov.

Vysoká tepelná odolnosť (-40°C +140°C) a výnimočné fyzikálno-mechanické vlastnosti v spojení s jeho životnosťou, nízkou hmotnosťou a jednoduchým spracovaním tak robia zo sklolaminátu ideálny materiál s mnohostranným použitím.

Ako štandardné výrobky sú ďalej uvádzané, pokiaľ to nie je dohodnuté inak, výrobky z nenasýtenej polyesterovej ortoftalickej živice, zosilnené sklenenou tkaninou Roving, zosilnené rovnobežnými nylonovými vláknami, so štandardne špecifikovanými charakteristikami a toleranciami, bez povrchových úprav a bez samozhasiteľného prevedenia.

Viac

Sklolaminátová krytina V tejto kategórii sa nenachádzajú žiadne produkty.

Podkategórie

 • Vlnité dosky

  Vlnité sklolaminátové dosky sú často používanou krytinou v najmä domácnostiach na zastrešenie prístreškov, altánkov a  vchodových striešok.

  Ich výhodou je zhoda profilu a rozmerov s v minulosti používanou PVC krytinou. 

 • Vlnité role

  Sklolaminátové role predstavujú lacné a jednoduché zakrytie nielen pre domácnosti, ale aj pre priemyselný sektor. 

  Možnosti použitia sú rozmanité - strechy, striešky, prístrešky, ale aj použitie ako krytiny na plot na prípadné oplotenie pozemku. 

 • Trapézové profily

  Priam nevyhnutný doplnok pre presvetlenie striech z trapézových plechov.

  Profily zhodné s výrobcami plechov Ruukki, Lindab, Hoesch, Satjam, Arcelor Mittal, atď.

 • Príslušenstvo

  Doporučené montážne príslušenstvo k sklolaminátovej krytine.